سبک دکوراسیون مینیمال چیست

مینیمال یا مینیمالیسم در فارسی به هنر ساده گرایی و یا کمینه گرایی گفته می شود که در ساختار آن هیچگونه پیچیدگی و جزئیات غیر کاربردی دیده نمی شود. با این تعریف دکوراسیون مینیمال را می توانیم فضایی با جلوه ساده و با تعداد مبلمان و وسایلی کم تصور کنیم که در محیط آن آرامش و نظم و ترتیب وجود دارد.
اما باید بدانید سادگی سبک مینیمال، به معنی اجرای آسان آن در طراحی داخلی منزلتان نیست و برای پیاده کردن صحیح و اصولی این نوع دکوراسیون، باید با ویژگی های اصلی آن آشنا باشید. بنابراین در این مطلب تصمیم دارم با معرفی ۶ ویژگی دکوراسیون مینیمالیستی و با آموزش ۱۱ گام، ب


مهر و ماه

باید ها و نباید های سبک دکوراسیون مینیمال

 سبک های دکوراسیون انواع مختلفی دارند و هرکدام ویژگی ها و خصوصیات مختص به خود را دارند. برای رسیدن به سبک دکوراسیون مورد نظرتان باید از از قواعد و ویژگی های آن سبک اطلاع داشته باشید تا بتوانید به نحو احسن در طراحی داخلی خود از آن بهره ببرید. سبک دکوراسیون مینیمال یکی از پر طرفدارترین سبک ها در ایران و جهان است. در این مطلب سعی می کنم ویژگی های این سبک دکوراسیون محبوب و نکاتی که برای دستیابی به این سبک دکوراسیون باید مد نظر داشته باشید را با شما به اشتراک بگذارم.
حتما همانطور که می دانید مهم ترین خصیصه سبک دکوراسیون مینیمال سادگی است. همه چیز باید در ساده ترین شکل ممکن خود باشد. اگر به مبلمان سلطنتی با منبت کاری های زیاد، لوسترهای مجلل و چند طبقه، کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و ... علاقه ای ندارید احتمالا مناسبت ترین سبک دکوراسیون برای شما، سبک دکوراسیون مینیمال است. در این سبک باید از هرچیزی که باعث به هم زدن فضای ساده می شود دوری کرد.

دکوراسیون مینیمال و نحوه ی چیدمان آن در اتاق نشیمن و پذیرایی

 انتخاب رنگ های خنثی در دکوراسیون مینیمال از عناصر اصلی این سبک به شمار می رود. دیوار های سفید در فضای اتاق نشیمن و مبلمان راحتی و مدرن به رنگ های سفید، توسی، خاکستری و مشکی باعث می شود، تا سبک مینیمال و ساده گرایی هر چه بیشتر در خانه شما ظهور پیدا کند. اولین قدمی که باید در راستای ایجاد خانه ای با دکوراسیون مینیمال بردارید، حذف دکوری ها و اشیاء پر نقش و طرح دار از خانه است. باید از دکوری هایی مانند گلدان های رنگی که در گوشه کنار میز تلویزیون و اطراف مبلمان قرار دارند، فرش های طرح دار و کلاسیک، لوستر های پر زرق و برق و هر آنچه که نمای خانه را شلوغ کند پرهیز کنید. به جای این موارد سعی کنید از فرش های فانتزی و ساده استفاده کنید کفپوش های کرکی و خز دار نمونه های زیبایی از فرش های منیمال هستند. هر چند در دکوراسیون مینیمال کمتر از فرش ها و قالیچه ها استفاده می شود، اما گاهی اوقات بد نیست در اتاق نشیمن و جلوی میز تلویزیون از این فرش های فانتزی استفاده کنید.

مهر و ماه

نورپردازی در سبک مینیمال

نورپردازی در سبک مینیمال : پنجره های خانه ها به سبک مینیمال را بزرگ طراحی میکنند تا نهایت استفاده را از نور طبیعی خورشید داشته باشند.
که این طراحی یکی از مواردی است که به کارآمد بودن خانه کمک میکند و محافظت از طبیعت و محیط زیست هم از ویژگی های طراحی به سبک مینیمال است.
استفاده از نورپردازی توکار یکی دیگر از موارد پرکاربرد در دکوراسیون داخلی مینیمال میباشد که این قابلیت را برای طراح داخلی فراهم میکند که نورپردازی محیط را بدون اینکه تجهیزات آن مشخص باشد و هارمونی مینیمال را برهم بزند انجام دهد.

مسکونی

اداری

تجاری

مرمت ابنیه تاریخی

نمای خارجی

کابینت آشپزخانه